Blog skipper Constantin Lascu

A naviga sau a naviga?

A inceput sezonul. Zilele sunt aglomerate si ramane putin timp pentru reflectii sau pentru a scrie pe blog. Fiul meu ma tot bate la cap sa scriu, sa postez sa creez continut pe internet. Oamenii din zilele noastre navigheaza mult mai mult pe net decat o fac pe mari. Eu sunt de moda veche, dar sa dam Cezarului ce-i al Cezarului si sa acordam atentia si respectul cuvenit noilor realitati.

Trebuie sa ma intorc pe mare, dar vreau sa mentionez macar foarte pe scurt o actiune de care sunt mandru: “Copii pe mare”. Un fel de curs, de “tabara”, asa cum se organizeaza de multi ani in tarile cu traditie in sailing. Sa nu uitam ca totul pleaca de la educatie, de la felul in care ne crestem copiii. Sa ii invatam sa navigheze nu doar pe internet!

Mai multe detalii gasiti postate de partenerii nostri de la TimeTV, iar pe copii ii gasiti pe FB la adresa https://www.facebook.com/JuniorVelier

Comments are closed